در آئین افتتاح دو پروژه جدید دانشنامه ویکی شیعه؛

آیت الله رمضانی: گفتمان و اندیشه امام در ویکی شیعه مدخل نویسی شده است

آیت الله رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در گفتگویی کوتاه با خبرنگار پرتال امام خمینی(س) گفت: آنچه در باره ویکی شیعه و ویکی تراث ملاحظه می فرمایید تماما از برکات امام خمینی(س) است. بدون شک گفتمان و ادبیات امام که دقیق ترین و جامع ترین و عمیق ترین گفتمان اهل البیت است در راس مدخل های ویکی قرار دارد.

در آستانه چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، آئین افتتاح دو پروژه‌ جدید دانشنامه ویکی‌شیعه با عنوان «ویکی‌تراث» و «شیعه‌دیتا»، روز چهارشنبه ـ ۱۱ بهمن ماه ۱۴۰۲ ـ با پیام آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و سخنرانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در سالن جلسات مجمع جهانی‌ اهل‌بیت(ع) قم و با حضور نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) برگزار شد.

در حاشیه این همایش، آیت الله رمضانی، دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در گفتگویی کوتاه با خبرنگار پرتال امام خمینی(س) گفت: آنچه در باره ویکی شیعه و ویکی تراث ملاحظه می فرمایید تماما از برکات امام خمینی(س) است. بدون شک گفتمان و ادبیات امام که دقیق ترین و جامع ترین و عمیق ترین گفتمان اهل البیت است در راس مدخل های ویکی قرار دارد.

همانطوریکه امروزه با تشنگی که در دنیا نسبت به اسلام مواجه هستیم، نمی شود در دنیای معاصر بدون اندیشه بلند حضرت امام و اسلام ناب، اسلام جامع را در دنیای امروز به جهان معرفی کرد. لذا برای تحقق این هدف در بخش های مختلف، اندیشه های امام در ویکی شیعه مدخل نویسی شده است. اکنون آمار دقیق از مداخل مربوط به حضرت امام ندارم اما در راس گفتمان اهل البیت، گفتمان حضرت امام و مقام معظم رهبری وجود دارد.

پس از پایان مراسم، نشست تخصصی با حضور دکتر محمد سعید انصاری(مدیرکل دفترفناوری و نوآوری موسسه)، رضایی(مدیر پرتال امام خمینی(س))، حجت‌الاسلام دکتر مهدی فرمانیان (معاون علمی و فرهنگی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)) و دکتر ابراهیم امینی (مدیر دانشنامه مجازی ویکی‌ شیعه) درباره بررسی راههای همکاری فیمابین برگزار شد و مقرر گردید توافق نامه ای در جهت گسترش همکاری ها در زمینه های مختلف میان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) به امضای طرفین برسد.

گفتنی است در مراسم آئین افتتاح دو پروژه‌ جدید دانشنامه ویکی‌شیعه با عنوان «ویکی‌تراث» و «شیعه‌دیتا» حجت الاسلام والمسلمین عباس کمساری(مدیرکل نمایندگی موسسه در قم)، دکتر محمد سعید انصاری(مدیرکل دفترفناوری و نوآوری موسسه)، رضایی(مدیر پرتال امام خمینی(س))، حجت الاسلام حسن پویا(مدیر پژوهش دفتر نمایندگی موسسه قم)، عرب پور(مدیر فرهنگی دفتر نمایندگی موسسه قم) بعنوان نمایندگان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) حضور داشتند.

...
۱۴۰۲/۱۱/۱۴

قم

کد خبر
۱۵۸۹
مدت زمان تقریبی مطالعه
۲ دقیقه
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۱۱/۱۴
اخبار مرتبط
تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License