توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد؛

کتاب تنظیم حکومتی دین و التزام مذهبی منتشر شد

کتاب تنظیم حکومتی دین و التزام مذهبی به قلم دکتر محمدرضا طالبان توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد.

کتاب تنظیم حکومتی دین و التزام مذهبی به قلم دکتر محمدرضا طالبان به همت پوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی و توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج وابسته به مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد.

این کتاب ۲۳۲ صفحه با جلد شومیز روانه بازار نشر شد؛ که با موضوع علوم اجتماعی، سیاسی "تنظیم دین"، رابطه دین و دولت را مورد بررسی قرار می دهد.

بدیهی است این رابطه با توجه به تجربیات تاریخی، سنتهای حاکم، شرایط فرهنگی و مولفه های نظام سیاسی کشورهای مختلف، متفاوت است با وجود این اگر گفته شود که مناسبات یا روابط دین و دولت بر سه عامل تعیین کننده قانون اساسی، نوع رژیم حکومتی و ترکیب اجتماع مذهبی ابتنا دارد سخن دلالت آمیزی بیان شده است؛

بنابراین به نظرمی رسد مروری خلاصه وار بر مباحث نظری مربوط به مناسبات یا روابط میان دین و دولت به عنوان بستری مناسب برای مطالعه چگونگی تنظیم امور مذهبی توسط حکومتها در کشورهای مختلف ضروری باشد.

آدرس فروشگاه های مؤسسه چاپ و نشر عروج:

فروشگاه مرکزی: میدان انقلاب روبروی دانشگاه تهران بین ۱۲ فروردین و فخر رازی پاساژ ظروفچی مؤسسه چاپ و نشر عروج تلفن: ۰۲۱۶۶۴۰۴۸۷۳

فروشگاه شماره ۱: خیابان انقلاب چهارراه کالج پلاک ۸۸۶  تلفن: ۰۲۱۶۶۷۰۶۸۳۳

تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License