در نگارستان امام خمینی (ره) اصفهان برگزار شد؛

نشست ادبی "عروج شاعرانه"

برگزاری نشست ادبی "عروج شاعرانه" در نگارستان امام خمینی (ره) اصفهان

به مناسبت سی و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان  با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، نشست ادبی "عروج شاعرانه "را برگزار نمود. 

به گزارش  روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان:  نشست ادبی "عروج شاعرانه " عصر روز سه شنبه 16 خرداد با حضور مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان  مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیران فرهنگی، شعرای برجسته استان اصفهان و علاقه مندان در نگارستان امام خمینی (ره) برگزار شد. 

مهدی بنکدار مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)  اصفهان در این نشست با اشاره به نگاه امام راحل به شخصیت هنرمندان، اظهار داشت: از دیدگاه ایشان «هنر نه برای هنر، نه برای مردم بلکه برای کمال و رسیدن به خداست؛  هنرمند باید جلوگاه جمال ذات الهی باشد،  نفسش مذکا و هدیه الهی است و باید با تزکیه و تطهیر نفس، انوارو معارف الهی را به مردم برساند». 

وی بیان داشت: امام خمینی (ره) در پیامی که سال 67 خطاب به هنرمندان و خانواده شهدای هنرمند داشت، هنر  متعالی و دینی را هنری خواند که در آن هنرمند احساس عدم مسئولیت نداشته باشد. 

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اصفهان با اعلام اینکه فرازهای مختلفی از نگاه امام راحل به هنرمند وجود دارد، گفت: آنچه در منشور هنرمندانه به آن تاکید شده این است که هنرمند باید ذاتش همچون آینه ای باشد که معارف الهی را از  طبیعت، مردم و معضلات  اجتماعی الهام گرفته و با نگاه حقیقت گرایانه و مسئولیت پذیر به مردم انتقال دهد. 

وی اضافه کرد: کسی نمی‌تواند مدعی شود که هنرمند تعهدی ندارد و این مطلب که مسئولیتی بر عهده یک هنرمند روشنفکر نیست، یک مغلطه است. 

بنکدار با اظهار اینکه هنرمند باید با مردم رابطه صمیمی داشته باشد و با زبان هنر، نسل جوان را با معارف و شخصیت امام خمینی (ره)  آشنا سازد و لازمه آن تغییر نحوه بیان در انجمن های سنتی ادبی به سمت زبان ادیبانه جوانان، کودکان و نوجوانان است و خواستار حضور و فعالیت انجمن های ادبی در عرصه ادبیات کودک ونوجوان شدند . 

در این  نشست دو قطعه از اشعار حضرت امام توسط گروه هنری مولا در غالب موسیقی و سرود اجرا گردید.

همچنین  12 تن از شعرای برجسته استان از موسسات ادبی استان ( 7 نفر از آقایان و 5 نفر از بانوان )در قالب شعر به توصیف شخصیت ملکوتی امام راحل پرداختند که با اعطای لوح تقدیر از آنها تجلیل شد.

...
...
...
...
...
...
...
...
تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License