نشست «بررسی تحولات فلسطین»؛

حسین علایی: حزب‌الله نتیجه مستقیم حمله اسرائیل به لبنان و اشغالگری آن‌ها است

حسین علایی، فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه در نشست «بررسی تحولات فلسطین» گفت: : بمباران شدید اسرائیل نشان داد که اسرائیلی‌ها پیروز نخواهند شد. پیروزی اسرائیل در از بین رفتن حماس، جهاد اسلامی و ترک غزه از سوی مردم است. هیچ کدام از این‌ها اتفاق نیفتاده است.

فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه در نشست «بررسی تحولات فلسطین» گفت: بمباران شدید اسرائیل نشان داد که اسرائیلی‌ها پیروز نخواهند شد. پیروزی اسرائیل در از بین رفتن حماس، جهاد اسلامی و ترک غزه از سوی مردم است. هیچ کدام از این‌ها اتفاق نیفتاده است.

سردار حسین علایی روز پنجشنبه 4 آبان در  نشست «بررسی تحولات فلسطین» که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: بایدن رئیس جمهور آمریکا جمله‌ای کلیدی در روزهای اخیر مطرح کرد. او گفت اگر حتی اسرائیل هم نبود باید آن را به وجود می‌آوردیم. آن‌ها اسرائیل را ایجاد کردند که باقی بماند. امام (ره) تأکید داشت که اسرائیل باید از بین برود. حضور اسرائیل عامل ناامنی‌ها و عدم پیشرفت در کشورهای منطقه است.

او افزود: اسرائیل برای بقا به دو چیز نیاز دارد: سرزمین امن و جمعیتی که در این سرزمین زندگی کنند. در هر دو این موارد اسرائیل دچار مشکل است. آن‌ها سرزمینی را اشغال کرده‌اند و این اشغال تداوم دارد. اسرائیل هیچ گاه سیاست تهاجمی خود را کنار نگذاشته بود. آن‌ها پیش از انقلاب آن قدر به خود غره شده بودند که شعار از نیل تا فرات می‌دادند. ظهور انقلاب اسلامی مانع ادامه توسعه سرزمینی رژیم صهیونیستی شد. مهمترین اقدام آن‌ها پس از انقلاب در این راستا، حمله به لبنان در سال 1361 بود. آن‌ها قصد خروج از جنوب لبنان را نداشتند. انقلاب اسلامی تهاجم کلاسیک ارتش اسرائیل به همسایگان را متوقف کرد. آن‌ها با خفت از جنوب لبنان بیرون رانده شدند و از دل این ماجرا حزب‌الله بیرون آمد. حزب‌الله نتیجه مستقیم حمله اسرائیل به لبنان و اشغالگری آن‌ها است.  روش جدید اسرائیل برای توسعه سرزمینی شهرک‌سازی برای یهودیان است. هرکجا در سرزمین فلسطین که زمین خالی وجود داشت و به خصوص در نقاطی که هنوز فلسطینی‌ها حضور دارند شهرک سازی را در پیش گرفتند.

علایی تصریح کرد: در نوار غزه شهرک سازی کرده و 7700 یهودی در غزه زندگی می‌کردند. بعد از آزادسازی غزه آن‌ها مجبور به خروج شدند. در کرانه باختری هم که دولت خودگردان وجود دارد، همه جا در اشغال اسرائیل است. اسرائیل برای بقا به اشغال کامل فلسطین نیاز دارد. عملیات نظامی، شهرک سازی و آواره کردن مردم روش اسرائیل برای دستیابی به این هدف است. اسرائیلی‌ها پس از طوفان الاقصی ماهیت خود را نشان دادند و گفتند باید همه مردم فلسطین را به دریا ریخت.

فرمانده سابق نیروی دریایی سپاه گفت: در عملیات طوفان الاقصی برای اولین بار در طول تاریخ تشکیل اسرائیل، اسرائیلی‌ها بدون آغاز یک عملیات با یک عملیات تهاجمی از سوی فلسطینی‌ها روبه‌رو شدند. طوفان الاقصی کار بزرگی که انجام داد این بود که نشان داد دوره توسعه سرزمینی اسرائیل تمام شده است. این اتفاق در شرایطی رخ داده که غزه در محاصره کامل است اما در این منطقه قدرتی ایجاد شده که در حال انجام عملیات تهاجمی است. نفس طرح‌ریزی عملیات تهاجمی بدون توجه به نتیجه‌اش هم بسیار مهم است. تمام ساختار اطلاعاتی اسرائیل شکست خورده است.

او در پایان تأکید کرد: بمباران شدید اسرائیل نشان داد که اسرائیلی‌ها پیروز نخواهند شد. پیروزی اسرائیل در از بین رفتن حماس، جهاد اسلامی و ترک غزه از سوی مردم است. هیچ کدام از این‌ها اتفاق نیفتاده است. اسرائیلی‌ها چاره‌ای جز ورود زمینی به غزه ندارند. اگر عملیات زمینی همه جانبه آغاز شود، شکستی بزرگتر از همیشه نصیب اسرائیل خواهد شد. اسرائیلی‌ها اطمینان از پیروزی ندارند.روحیه اسرائیل در ضعیف‌ترین شرایط خود قرار دارد و اتکای کامل اسرائیل به آمریکاست. عملیات زمینی در برنامه اسرائیل است اما چون اطمینان به پیروزی ندارند آن را به تعویق میندازند. فلسطینی‌ها کار بزرگی در غزه کرده‌اند، بیشتر از تمام خطوط مترو در تهران در غزه تونل احداث شده است و برخی منابع می‌گویند 500 کیلومتر تونل حفر شده است. اسرائیل نمی‌داند چگونه این تونل‌ها را از بین ببرد.

...
۱۴۰۲/۰۸/۰۶

تهران

کد خبر
۱۴۷۷
مدت زمان تقریبی مطالعه
۳ دقیقه
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۶
تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License