نشست «بررسی تحولات فلسطین»؛

ناصر ابوشریف: مقاومت فلسطین شکست نخواهد خورد

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران در نشست «بررسی تحولات فلسطین» گفت: مردم غزه هرگز شکست نخواهند خورد و مقاومت فلسطین نیز در این نبرد سرفرود نخواهد آورد اما یقینا در سایه این حملات وحشیانه و هیستریک صهیونیست‌ها و همچنین کشورهای غربی ، نیازمند حمایت و پشتیبانی از عوامل و مولفه‌های ایستادگی و مقاومت است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به غزه اظهار کرد: مردم غزه هرگز شکست نخواهند خورد و مقاومت فلسطین نیز در این نبرد سرفرود نخواهد آورد، اما یقینا  در سایه این حملات وحشیانه و هیستریک صهیونیست‌ها و همچنین کشورهای غربی، نیازمند حمایت و پشتیبانی از عوامل و مولفه‌های ایستادگی و مقاومت است.

ناصر ابوشریف روز پنجشنبه 4 آبان در نشست «بررسی تحولات فلسطین» که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی و به همت موسسه تنظیم و نشر آثار امام در حسینیه جماران برگزار شد، گفت: رژیم صهیونیستی در آغاز نبرد شکست خورده است و باید در پایان نبرد هم این اتفاق رقم بخورد و نباید این رژیم پیروز  شود و باید همه تلاش ها در این زمینه به کار گرفته شود. تلاش‌ها باید بر شکست اسرائیل متمرکز باشد و نباید این رژیم پیروز این نبرد باشد. باید تمامی پتانسیل ها و ظرفیت ها  و تلاشها به این سمت و سو معطوف باشد و موضوع به مسائل ایران یا چیزهای دیگر کشیده نشود. مشکل اینجا (رژیم صهیونیستی) است و باید هم باشد و  این صحبت درست و دقیقی است. همانگونه که گفتم مهمترین چیز این است که اسرائیل در این نبرد برای خود پیروزی محقق نکند و غزه نباید در این نبرد شکست بخورد.

او افزود: ما در غزه با حملات غیرعادی و بی سابقه ای رو به رو هستیم؛ به طوریکه بیش از 13 هزار تن مواد منفجره بر سر نوار غزه فروریخته شده است. با یک حساب سرانگشتی ریاضی می توان گفت که تقریبا برای هر یک متر مربع از نوار غزه  چهل کیلوگرم مواد منفجره بسیار قوی مورد استفاده قرار گرفته است. این به معنای آن است که این مواد منفجره یک و نیم برابر بمبی است که در هیروشیما به کار گرفته شد و ما شاهدیم که این میزان بمب در نوار غزه استفاده شده است.

ابوشریف هدف صهیونیست‌ها را «جبران شکست اسرائیل در غزه» دانست و تصریح کرد: مردم غزه هرگز شکست نخواهند خورد و مقاومت فلسطین نیز در این نبرد سرفرود نخواهد آورد، اما  یقینا  در سایه این حملات وحشیانه و هیستریک صهیونیست‌ها و  همچنین کشورهای غربی، نیازمند حمایت و پشتیبانی از عوامل و مولفه‌های ایستادگی و مقاومت است. آمریکا همان گونه که شخص جو بایدن نیز اعلام کرده است آمریکا این نبرد را مربوط به امنیت ملی خود می‌داند و  گفته است این یک نبرد عادی مانند نبرد اوکراین نیست و در نتیجه آمریکا با تمام توان و نیرو وارد این نبرد شده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران اضافه کرد: اکنون آمریکا ناوها و سربازان و افسران عالیرتبه خود را به منطقه کسیل داشته است و آنها در این نبرد مشارکت دارند و حتی تلاش کرده اند به  غزه هم وارد شوند. پس بنابراین، هدف اساسی این است که همه ما باید تلاش کنیم که در این نبرد، پیروزی عاید رژیم صهیونیستی و غرب نشود و این رژیم در همه سطوح با شکست مواجه شود.

او با بیان اینکه مردم فلسطین در نهایت پیروز خواهند بود تأکید کرد: طبیعتا ما در ابتدا این رژیم را با  «شمشیر» شکست دادیم و  اکنون هم می توانیم با « خون» آن را شکست دهیم. خون ما بر شمشیر رژیم صهیونیستی پیروز خواهد شد و به باور من، می توانیم با این تصویر رژیم را شکست دهیم. ما این پتانسیل را داریم و شاهد بودیم که پیشتر دکتر ظریف و تیمش در برابر تمامی قدرتهای بزرگ قرار گرفتند و توانستند بر آنها پیروز شوند.  ما می توانیم از طریق این تیم‌های بزرگ  و ممتاز خویش، پیروزی را محقق کنیم؛ ضمن اینکه بازتاب‌های این عملیات صرفا منحصر به فلسطین نیست و شما شاهد هستید که تمامی امت متحد شده اند. امت اسلامی قبلا ویران و عاجز بود از مغرب گرفته تا  برسد به اندونزی.  اما امروز ملاحظه می کنیم یک طوفان غیرعادی مردمی بپاخواسته است و ما می توانیم هم در عرصه داخلی و هم در عرصه کشورهای اسلامی از آن استفاده و  بهره برداری کنیم.  اکنون  یک فرصت تاریخی بوجود آمده است. تحولات بین المللی به شکلی شتابان در حال انجام است و شما طبیعتا بیشتر این را درک می کنید.

وی با بیان اینکه در این تحولات در عرصه بین الملل، جهان اسلام باید آمادگی لازم را برای تحول داشته باشد، افزود: ما نمی خواهیم از شرارت آمریکا در دام بدی چین بیفتیم.  چین کشوری است که نمی توان (سیاست‌هایش) را به خوبی فهمید و کسی جز خدای متعال از کار آنها سر در نمی آورد. بنابراین ما اکنون باید در قلب جهان به ایفای نقش بپردازیم. همچنانکه مشاهده می کنید دنیا با توجه به اتفاقات گوناگون، پر از ظلم و جور شده است . چه بسا که اکنون زمان ظهور منجی یا حضرت مسیح و مهدی منتظر (عج) باشد. ما هیچ وقت تا این اندازه شاهد ظلم و جور و ستم نبوده‌ایم. رئیس جمهور آمریکا شاهد تصاویری است که تا کنون ندیده است. هیچکدام از این تصاویر را او تا کنون ندیده است و شاهد ارتکاب بزرگترین جنایات توسط جنایتکاران در جهان است.

ابوشریف در پایان گفت: طبیعتا نکته دیگری نیز وجود دارد که باید به آن اشاره کرد و آن اینکه غرب چه بسا  متقاعد شود که این  رژیم یک بار بر دوش آن است. اعم از بار مالی، نظامی و اقتصادی و اخلاقی و انسانی . این رژیم فعلا باری بر دوش غرب است. غرب برای این جنگ از تمامی ارزشهای خود دست کشیده است. ما شاهد سقوط بسیار آشکار آنچه هستیم که غربیها و بایدن آنرا ارزشهای مشترک می دانند . هیچ ارزش انسانی،  اخلاقی  و حتی آزادی و دمکراسی در این جنگ مشاهده نمی شود و شاهد سقوط کامل آن هستیم و در برابر دیدگان و گوش‌های جهانیان، کذب و دروغ بودن این ادعاها را ملاحظه می کنیم و ما باید این را برای جهانیان اثبات کنیم و می توانیم این کار را با توجه به پتانسیل ها و توانمندی‌های بسیاری که در ایران و خارج از آن داریم؛ انجام دهیم.

...
۱۴۰۲/۰۸/۰۷

تهران

کد خبر
۱۴۷۴
مدت زمان تقریبی مطالعه
۵ دقیقه
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۷
تماس با ما
موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
تهران خیابان باهنر خیابان یاسر خیابان حسنی‌کیا پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۲۹۰۱۹۱-۰۲۱ الی ۵
فکس: ۲۲۲۹۰۴۷۸
پست الکترونیک: info@icpikw.ir
پایگاه اطلاع‌رسانی - موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی
طراحی و پیاده‌سازی: دفتر فناوری اطلاعات و آمار
All Content by icpikw.ir is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License